[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Zamykanie naczynek to zabieg wykonywany przy pomocy odpowiednich głowic laserowych i powodujący zamknięcie ścianek naczyń krwionośnych, które pękły pod wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, uszkodzenia mechanicznego lub zostały osłabione przez złą dietę albo czynniki genetyczne. Zabieg taki jest całkowicie nieinwazyjny i pozwala raz na zawsze pozbyć się tzw. pajączków.

Pękające naczynka w zasadzie są tylko defektem kosmetycznym, choć jeśli pojawiają się w dużej ilości, mogą świadczyć o toczącym się procesie chorobowym. Zamykanie naczynek jest zabiegiem, który pozwala oczywiście usunąć tylko defekty kosmetyczne, ale to właśnie one odpowiedzialne są za obniżenie samooceny, a także niższe poczucie swojej atrakcyjności. Naczynka są zamykane zupełnie bezboleśnie, nie wymaga to użycia żadnych substancji chemicznych, a sam zabieg jest całkowicie bezpieczny, o ile jest wykonany w sposób profesjonalny.

Lasery używany przy zabiegu – zamykanie naczynek – mają dość dużą energię i niewprawnie prowadzone są w stanie uszkodzić delikatną skórę twarzy lub dekoltu. Zamykanie naczynek musi być więc prowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę, a poprzedzone wywiadem lekarskim, w czasie którego wyklucza się wszystkie przeciwwskazania – jest ich kilka, natomiast tak naprawdę wszystko sprowadza się do podrażnienia skóry lub zmian wpływających na fizjologię jej komórek. Przeciwwskazania to między innymi cukrzyca, stany zapalne skóry, opalenizna, nowotwory, fotodermatozy i – profilaktycznie – ciąża.

W większości przypadków do usunięcia pajączków (zamykanie naczynek) wystarcza jeden zabieg. Dopiero, jeśli pękniętych naczynek jest więcej i ze względu na zdrowie skóry nie można usunąć ich wszystkich jednocześnie, potrzeba kilku zabiegów. W takim przypadku zabiegi są wykonywane w odstępie od 3 do 6 tygodni w zależności od stanu cery i mocy użytej energii. W obu przypadkach jednak uzyskuje się taki sam efekt – laser emitujący światło o wysokiej energii oddziałuje precyzyjnie na pajączki, zamykając trwale naczynka. Tym samym po bardzo krótkim okresie regeneracji skóra wraca do pełnej sprawności, a po pajączkach nie ma już ani śladu.

Usuwanie pajączków (zamykanie naczynek) pomaga odzyskać doskonały wygląd, natomiast jeśli naczynka pękają często i w różnych miejscach, głównie na twarzy i nogach, należy skontaktować się z lekarzem – być może jest to objaw choroby układu krążenia, a nie tylko defekt kosmetyczny. W takim przypadku zalecamy usuwanie pajączków laserem dopiero po stwierdzeniu przez lekarza, że jest to jedynie problem kosmetyczny, a nie zdrowotny.

[/vc_column_text][vc_cta_button2 h2=”Zarezerwuj zabieg zamykania naczynek” h4=”sprawdź aktualna promocję” style=”square” txt_align=”left” title=”Zobacz” btn_style=”square” color=”turquoise” size=”md” position=”right” accent_color=”#1288e2″ link=”url:https%3A%2F%2Fmedevac.com.pl%2Fsklep%2Fpromocje%2Fzabiegi-laserowe||”]
[/vc_cta_button2][/vc_column][/vc_row]

Informacje +48 668 793 039