dr Bartosz Pawlikowski

pawlikowskiJest specjalistą dermatologii i wenerologii, wysokiej klasy ekspertem w dziedzinie laseroterapii, członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Laseroterapii i założycielem pierwszego w Polsce Centrum Szkoleń z Laseroterapii w Praktyce kształcącego lekarzy. Ponadto, konsultantem w dziedzinie dermatologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz ekspertem Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych (PTCA). W 2004 roku ukończył Wojskową Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim, a w 2013 roku pod opieką Prof. Andrzeja Kaszuby uzyskał specjalizacje dermatologa i wenerologa. W 2014 roku założył Medevac, obecnie Klinika Pawlikowski, oferującą kompleksowe usługi medyczne w zakresie leczenia dzieci i dorosłych.

Ceniony lekarz ambitnie podchodzący do każdego przypadku. Jako żołnierz lubi wyzwania, również te terapeutyczne. Na portalu znanylekarz.pl pacjenci opublikowali dziesiątki pozytywnych opinii na jego temat. Podkreślają w nich, że dr Pawlikowski jest nie tylko doskonałym specjalistą, ale ciepłym i otwartym człowiekiem o dużej kulturze osobistej. Prywatnie jest bardzo aktywny, uwielbia sport, od lat z pasją trenuje kulturystykę i motocross .Interesuje się historią nowożytną a w szczególności historią II wojny światowej.

Jako ceniony ekspert, jest częstym gościem popularnego programu „Pytanie na śniadanie”. Widzowie cenią sobie fakt, że ciekawie odpowiada na zadawane mu pytania, a wyjaśniając zawiłości różnych problemów, posługuje się prostą dla pacjenta terminologią. Dziennikarze wysoce cenią sobie jego wiedzę i chwalą za sprawną współpracę – podobnie jak w zawodzie lekarza, w tym obszarze również stara się nigdy nie zawodzić.

lek. Justyna Magdzińska

magdzinska Lekarz medycyny estetycznej, doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, jednocześnie w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej w Uniwersyteckim Szpitalu klinicznym nr 1 w Łodzi. Regularnie od kilku lat doskonali swoje umiejętności i wiedzę z zakresu estetyki lekarskiej pod okiem polskich i zagranicznych trenerów.

Poświęca każdą wolną chwilę na realizację swoich medycznych pasji, łącząc wiedzę i umiejętności z kilku dziedzin medycyny, co pozwala na holistyczne podejście do każdego Pacjenta. Wykładowca i szkoleniowiec dla lekarzy oraz kosmetologów – głównie z zakresu peelingów medycznych. Interesuje się nowymi technologiami z zakresu medycyny estetycznej, laseroterapii i diagnostyki obrazowej w tym ultrasonografią wysokorozdzielczą skóry. W swojej pracy łączy pasje i zaangażowanie z niezwykłą starannością, a dzięki najwyższej klasy preparatom i sprzętowi potrafi wydobyć z każdego Pacjenta naturalne piękno bez przerysowania.

Prywatnie jej życie wypełniają Rodzina oraz trzy koty. Fanka podróży, squash i motoryzacji.

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Szychta

szychtaSpecjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, przeprowadził pierwszą w Polsce rekonstrukcję piersi z drugiej, zdrowej piersi. Z wyróżnieniem ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tam też obronił z wyróżnieniem pracę doktorską, tworzoną w Polsce i Wielkiej Brytanii, habilitacja dotyczyła innowacyjnych metod leczenia defektów estetycznych w obrębie twarzy i piersi. Umiejętności z zakresu chirurgii plastycznej pogłębiał w ośrodkach klinicznych chirurgii plastycznej w Polsce, Wielkiej Brytanii i Belgii.
W obszarze jego głównych kompetencji są: plastyka nosa, powiek górnych i dolnych, korekcja odstających małżowin usznych, lifting twarzy i szyi, wypełnienie policzków, indywidualnie dopasowane korekcje piersi (powiększenie, podniesienie, redukcja, podniesienie z powiększeniem), plastyka brzucha, liposukcja, lipofilling twarzy i piersi oraz zabiegi wycięcia zmian skórnych.
Laureat niezliczonych nagród i stypendiów za swoją działalność z zakresu chirurgii plastycznej w Polsce, krajach Europy Zachodniej i USA, m.in. Stypendium PSM Uniwersytetu w Edynburgu w Wielkiej Brytanii. Otrzymał: 1. Nagrodę Królewskiego Towarzystwa Medycyny w Wielkiej Brytanii, 1. Nagrodę podczas 2. Kongresu Rady Naukowej Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, 3. Miejsce w konkursie „Supertalenty w medycynie 2015”, Nagrodę Plastic and Reconstructive Surgery za Najlepszy Artykuł 2015 Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastyków w Dallas w USA, Stypendium Południowo-Wschodniego Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych i Rekonstrukcyjnych w Atlancie w USA, czy Finał w konkursie „Złoty Skalpel 2016”.
Poza pracą jest aktywnym naukowcem, prowadzi szereg badań klinicznych z zakresu innowacyjnych metod leczenia w chirurgii plastycznej, które z sukcesem publikuje na międzynarodowych konferencjach. Jego publikacje drukowane są w najbardziej prestiżowych czasopismach medycznych.Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, Rekonstrukcyjnych i Estetycznych oraz General Medical Council w Wielkiej Brytanii. Współorganizował konferencje odbywające się zarówno w kraju, jak i za granicą.

Strona www z portfolio: www.drszychta.pl

lek. Janusz Niedzielski

niedzielski Jest Specjalistą chirurgii ogólnej. Ponad 30 - letnie doświadczenie zawodowe zdobył pracując zarówno na oddziale chirurgicznym w szpitalu im. Wł. Biegańskiego w Łodzi, jak i w wielu poradniach chirurgicznych. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w międzynarodowych kongresach i zjazdach chirurgicznych.

Wieloletnią wiedzę medyczną z powodzeniem wykorzystuje w skutecznych terapiach. Zajmuje się chirurgicznym usuwaniem zmian skórnych.

Lubi bezpośredni kontakt z pacjentem.

lek. Anna Jędrowiak

jedrowiak Jest lekarzem po stażu specjalizacyjnym z zakresu dermatologii i wenerologii. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pełni funkcję młodszego asystenta w Klinice Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej w Łodzi.

Pracę zawodową łączy z obowiązkami naukowymi w ramach studiów doktoranckich. Specjalizuje się w dermatoskopii, leczeniu trądziku, atopowego zapalenia skóry, alergicznych i zakaźnych chorób skóry, a także w chorobach włosów. Posiada wieloletnie doświadczenie w laserowym usuwaniu blizn, zmian naczyniowych i łagodnych zmian skórnych. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach ogólnopolskich i zagranicznych. Uczestniczka prestiżowego stypendium Euroderm Excellence w Nicei.

Autorka i współautorka artykułów naukowych i rozdziałów podręczników z zakresu dermatologii. Skuteczność i indywidualne podejście do pacjenta stały się jej prawdziwymi priorytetami.

lek. Klaudia Orłowska-Orlik

orlowska Praca lekarza dermatologa jest jej wielka pasją i spełnieniem marzeń. Kierunek lekarski ukończyła w 2011 roku i po odbyciu stażu podyplomowego czynnie pracuje jako dermatolog. Podstawowym miejscem pracy jest Klinika Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie obowiązki związane z diagnostyką i leczeniem chorób skóry, łączy z pracą dydaktyczną i naukową.

Podejmuje się leczenia zarówno niemowląt, jak i osób dorosłych. Udziela konsultacji lekarskich dotyczących wszystkich chorób skóry, włosów i paznokci, a w przypadku istnienia wskazań chętnie wykonuje zabiegi z zakresu krio- i elektrochirurgii oraz laseroterapii. Posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie diagnostyki znamion (dermatoskopia, videodermatoskopia).
W pracy postępuje zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, aktywnie uczestniczy w zjazdach i konferencjach dermatologicznych. Jej priorytetami są stałe doskonalenie i podnoszenie swoich kwalifikacji, wciąż uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach.

W życiu prywatnym ceni sobie czas spędzany z rodziną, kontakt z przyrodą, a w szczególności morze. Bez czego nie wyobraża sobie życia? – W pierwszej kolejności bez córek i męża, ale też bez intensywnej pracy, dobrej kawy i snucia planów na przyszłość – wyznaje. Po godzinach pasjonuje ją: wystrój wnętrz, czytanie biografii i literatura dziecięca.

Przyznaje, że lubi ludzi i dawać wszechstronną pomoc pacjentom polegającą na łączeniu metod zachowawczych z zabiegowymi. Do każdego podchodzi z dużym szacunkiem, respektując jego wolę i realny wpływ na leczenie. Jest przekonana, że tylko takie podejście pozwala na uzyskanie szybkiego i dobrego efektu terapeutycznego.

lek. Magda Kutwin

kutwin Jest absolwentką Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2015 r. rozpoczęła specjalizację z dermatologii i wenerologii. Od 2016 r. pracuje na stanowisku młodszego asystenta w Klinice Dermatologii i Wenerologii USK im. WAM - CSW w Łodzi, a od 2017 r. prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Wydziału Lekarskiego dla grup polsko- i anglojęzycznych. Pracę zawodową łączy z obowiązkami naukowymi w ramach dziennych studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

W codziennej praktyce klinicznej zajmuje się leczeniem zarówno ostrych, jak i przewlekłych chorób skóry. W kręgu jej szczególnych zainteresowań znajduje się etiologia oraz terapia łuszczycy pospolitej. Wykonuje zabiegi z zakresu krio- i elektrochirurgii.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach. W swoich działaniach opiera się na aktualnych wytycznych postępowania i najnowszej wiedzy, uwzględniając indywidualne potrzeby każdego pacjenta. Jako współautorka prac oryginalnych i opisów przypadków w czasopismach naukowych wiedzę teoretyczną z powodzeniem wykorzystuje w codziennej praktyce klinicznej.

Kompetentna, dociekliwa, ambitnie mierzy się z najtrudniejszymi problemami swoich pacjentów.

lek. Aleksandra Kobusiewicz

kobusiewicz Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii. Od niedawna przyjmuje w Klinika Pawlikowski. Ceni sobie międzynarodowe doświadczenia. Jej otwartość na świat zaowocowała m.in. praktykami zagranicznymi w Hiszpanii, Meksyku, Tajlandii i Włoszech. To osoba z misją, zaimponowała nam medycznym wolontariatem w szpitalu i mobilnej klinice w Laosie.

Ambitna, jej prezentacje są doceniane na konferencjach naukowych, plasując ją w ścisłej czołówce studentów. Jej ulubionym obszarem wiedzy jest psychodermatologia; członkini European Society for Dermatology and Psychiatry.

A prywatnie: - W swojej pracy najbardziej lubię uśmiechy zadowolonych pacjentów – wyznaje. – A poza gabinetem lubię spotykać się z przyjaciółmi i rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Nie wyobrażam sobie mojego życia bez podróży. Interesuję się jogą, zdrowym stylem życia, psychologią, filozofią i kulturą wschodu.

Jej rozwojowi zawodowemu od początku mocno przyświeca idea niesienia pomocy - ręczymy za jej szczere oddanie pacjentom.

Marta Jastrzębska

jastrzebska Jest świeżo upieczoną absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Pedagogika Kultury Fizycznej i Zdrowotnej.

Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, lubi ćwiczenia na siłowni, dobrą książkę i tak, jak my, ceni sobie nieustanny rozwój. Widzom, którzy śledzą słynny program Mai Sablewskiej, wydać się może znajoma. Odkąd przeszła spektakularną metamorfozę, jej życie wciąż nabiera tempa.

W Klinika Pawlikowski pracuje jako Rejestratorka Medyczna, odpowiada między innymi za korespondencję pomiędzy pacjentem i lekarzem, wspiera przygotowania i organizację akcji profilaktycznych.

Klaudia Głąb

glab Ukończyła studia licencjackie na kierunku Ratownictwo Medyczne oraz studia magisterskie na kierunku Zdrowie Publiczne. Ponadto jest dyplomowanym Technikiem Usług Kosmetycznych.

Jej dotychczasowe doświadczenia były związane z edukacją i medycyną: Pracowała w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach. W Domu Seniora ‘Aktywni Zawsze’ na stanowisku Ratownik Medyczny. W Domu Seniora ‘Aktywni Zawsze’ na stanowisku Kierownik Działu Medyczno-Opiekuńczego.

Prywatnie lubi pływanie, a także ciekawostki związane z Ratownictwem Medycznym.

Obecnie pracuje w Klinice Pawlikowski na stanowisku Rejestratorka Medyczna, do jej zadań należy sprawna organizacja wizyt pacjentów, których kieruje do wybranych specjalistów.