Zabieg wykonuje
Diagnostyka
Współczesna diagnostyka ginekologiczna to wykorzystuje najnowszej technologii sprzęt medyczny i wiedzę doświadczonych lekarzy ginekologów w celu precyzyjnego rozpoznania dolegliwości. Nie od dzisiaj wiadomo, że właściwa diagnoza to klucz do efektywnego leczenia. Diagnostyczne badania ginekologiczne pozwalają wcześnie wykryć niepokojące zmiany i skutecznie im przeciwdziałać. Należą do nich np. choroby nowotworowe narządów kobiecego układu rozrodczego. Wszystkie nasze pacjentki zachęcamy do wykonywania regularnych badań diagnostycznych, które mogą uchronić je przed inwazyjnym leczeniem, a nawet uratować życie.
Wizyta u ginekologa – diagnostyka
Zalecamy, aby pierwsza wizyta u ginekologa miała miejsce po rozpoczęciu miesiączkowania. Częstotliwość wizyt zależy od zaleceń lekarza. Kobiety w wieku rozrodczym powinny odwiedzać lekarza ginekologa co najmniej raz w roku. Częstotliwość wizyt wzrasta w czasie ciąży lub w trakcie procesu leczenia ginekologicznego.
Diagnostyka ginekologiczna to przede wszystkim badanie palpacyjne pochwy, które odbywa się na fotelu ginekologicznym. U kobiet z zachowaną błoną dziewiczą odbywa się ono odbytniczo. W jego trakcie ginekolog ocenia stan dróg rodnych pacjentki. Inne rodzaje najczęściej wykonywanych diagnostycznych badań ginekologicznych to cytologia, palpacyjne badanie piersi, mammografia, USG piersi i dróg rodnych.
Badania ginekologiczne
Forma badań ginekologicznych zależy od ich rodzaju. Podstawowe jest badanie palpacyjne pochwy. Przed jego rozpoczęciem ginekolog przeprowadza wywiad lekarski, następnie zaprasza pacjentkę na fotel ginekologiczny. Aby ocenić jej drogi rodne, dokonuje oględzin pochwy z użyciem wziernika. Następnie przeprowadza badanie dwuręczne – palce jednej dłoni umieszcza w pochwie, a drugą dłonią naciska podbrzusze. Badanie ginekologiczna pozwala poznać stan szyjki macicy, położenie macicy i jajników oraz konsystencję pochwy.
Leczenie chorób ginekologicznych
Wskazaniem do wykonania diagnostyki ginekologicznej jest przede wszystkim ocena narządu rodnego kobiety. Dzięki przeprowadzonym badaniom lekarz może rozpoznać dysfunkcje budowy lub położenia narządu, schorzenia i wady rozwojowe sromu, macicy lub pochwy. Wskazaniem do wizyty i ginekologa są także problemy w zakresie układu moczowo-płciowego oraz zewnętrzne symptomy, wskazujące na zaburzenia ginekologiczne. Tego rodzaju diagnostyka pozwoli podjąć leczenie takich chorób jak torbiele, nadżerka, wirus HPV, malformacje macicy lub mięśniaki.
Cennik
USG twarzy
Co o nas mówią nasi pacjenci
Opinie naszych pacjentów
sprawiamy radość naszym pacjentom
Polecam klinikę. Profesjonalne podejście do człowieka, bynajmniej nie przez pryzmat pieniędzy. Szczegółowa rozmowa z pacjentem, analiza problemu + omówienie zalet i wad ewentualnego zabiegu, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwwskazań czy też ryzyka braku spodziewanego efektu (korekta powieki).
Pełny szacunek do personelu.
Klinika bardzo bardzo nowoczesna, podejście takie bardzo ludzkie i niezwykłe. Bardzo mi pomogli. Dziękuję
Cieszę się, że trafiłam pod opiekę dr Pawlikowskiego. Dziękuję za pomoc, profesjonalizm i miłą atmosferę na każdej wizycie!