Endermologia – na czym polega zabieg?
Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie kosmetologii sprawiają, że w nieinwazyjny oraz bezbolesny sposób można doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej i za pomocą wykonania zabiegu endermologii zadbać o wymodelowanie sylwetki. Endermologia to masaż podciśnieniowy, który stymuluje tkankę tłuszczową i tkankę łączną skóry, pobudzając tym samym produkcję kolagenu.
Czym jest endermologia?
Endermologia LPG to zabieg medycyny estetycznej opracowany przez Louisa Paula Guitay’a (stąd nazwa składa się z jego inicjałów). Uległ on wypadkowi motocyklowemu i w wyniku wielomiesięcznego procesu rehabilitacji oraz fizjoterapii, postanowił stworzyć urządzenie, które naśladowałoby pracę najlepszych masażystów.
Endermologia to masaż podciśnieniowy, który wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu, poprawia metabolizm tkanki tłuszczowej i działa wspomagająco w modelowaniu sylwetki. Zabieg ten poprawia krążenie krwi, przyspiesza proces odchudzania, pobudza głębokie warstwy skóry i zwiększa jędrność skóry.
Zabiegi endermologii są także świetnym sposobem na zmniejszenie retencji wody i usuwanie toksyn z organizmu w krótkim czasie. Wspierają metabolizm komórkowy i przyspieszają produkcję elastyny.
Na co pomaga endermologia?
Warto zdecydować się na ten zabieg kosmetologiczny. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, przynoszące oczekiwane rezultaty. Endermologia jest zalecana dla osób, którym zależy na takich kwestiach, jak:
- redukcja tkanki tłuszczowej,
- wygładzenie cellulitu,
- ujędrnienie skóry.
Jak przebiega zabieg endermologii?
Przed rozpoczęciem masażu podciśnieniowego pacjent/pacjentka zakłada specjalny strój. Następnie rozpoczyna się zabieg. Głowica urządzenia podbiera fałd skóry, a następnie go rozwija. Można w ten sposób dokonywać stymulacji różnych partii ciała. Endermologia sprawdzi się świetnie także do masażu twarzy.
Zabieg endermologii można stosować na różne partie ciała. Skuteczność terapii zależy od tego, czy została przeprowadzona cała seria masaży. Najczęściej endermologia wykonywana jest w postaci pakietu od 5 do 10 zabiegów. Odbywają się one 2 razy w tygodniu. Po zakończeniu serii kosmetolog zaleca korzystanie z zabiegów przypominających, wykonywanych raz w miesiącu.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Zanim jednak masaż podciśnieniowy zostanie wykonany po raz pierwszy, kosmetolog zbiera wywiad i wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu endermologii. Kiedy zatem nie można zdecydować się na tę procedurę? Przeciwwskazania to:
- choroby nowotworowe,
- znamiona w miejscu wykonania zabiegu,
- żylaki i naczyniaki,
- bielactwo,
- opryszczka,
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew.
O wszystkim należy poinformować kosmetologa, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że efekty endermologii będą zadowalające a procedura w pełni bezpieczna.
Zabieg endermologii trwa około 30 minut. Jest bezbolesny. Dzięki regularnej serii masaży dochodzi do widocznego wygładzenia cellulitu, redukcji tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenia retencji wody. Chcąc wzmocnić efekt terapii warto pamiętać o tym, jak ważna jest na co dzień aktywność fizyczna. Równie istotne jest pilnowanie zdrowej diety i przyjmowanie właściwej ilości płynów.
Warto zdecydować się na zabieg endermologii i przyjść do naszego gabinetu, by ujędrnić skórę i zadbać o swoje dobre samopoczucie. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.klinikapawlikowski.pl/zabiegi/endermologia-lpg-alliance/.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą pełną ofertą dotyczącą zabiegów kosmetologicznych.
https://www.klinikapawlikowski.pl/oferta/?_sft_clinic-category=kosmetologia-high-tech