Informacje dla pacjenta
Bolesność zabiegu:
★ bezbolesny
Czas trwania zabiegu:
20min
Czas rekonwalescencji:
5dni
Powyższe informacje są orientacyjne i zależą od indywidualnych predyspozycji Pacjenta
Laseroterapia u dzieci
Lasery na stałe weszły do medycyny i przekonały lekarzy o swojej skuteczności. Obecnie wykorzystywane są w różnych jej dziedzinach medycznych do zabiegów chirurgicznych i rekonstrukcyjnych. Na tym tle dermatologia wyróżnia się stosowaniem dużej ilości urządzeń laserowych w różnego typu zabiegach. Lasery medyczne doskonale sprawdzają się w leczeniu anomalii naczyniowych, blizn pooparzeniowych i pourazowych oraz innych zmian skórnych.
Kiedy zastosować leczenie laserem dzieci?
Sposób działania lasera na tkanki ludzkie zależy od rodzaju emitowanego promieniowania elektromagnetycznego i zakresu światła widzialnego, ultrafioletu czy podczerwieni. Leczenie laserem w dermatologii dziecięcej stosuje się w celu:
- zamknięcia naczyń krwionośnych,
- usuwanie znamion skórnych,
- dermabrazji naskórka,
- usunięcia przebudowy blizny,
- usuwania przebarwień.
Laseroterapia u dzieci jest zabiegiem bardzo skutecznym. Efekt leczenia zależy przede wszystkim od umiejętności i doświadczenia lekarza. Nie ma granicy wiekowej, od której można stosować laseroterapię. Leczenie w większości wypadków można podjąć już w momencie, kiedy dziecko będzie świadomie współpracowało z lekarzem. Jeśli istnieje wskazanie natychmiastowego wykonania zabiegu, można go przeprowadzić nawet u dużo mniejszych dzieci. Laseroterapia u dzieci bardzo małych wiąże się jednak z potrzebą zastosowania znieczulenia ogólnego.
Laseroterapia to także usuwanie znamion laserem. Zabieg pozwala na redukcję łagodnych zmian skórnych, np. pieprzyków, włókniaków, zmian pigmentacyjnych i wirusowych. Promień lasera skierowany na zmienioną tkankę odparowuje ją, spalając znamię.
Laseroterapia u dzieci jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym, aczkolwiek istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu. Na wizycie konsultacyjnej dermatolog dziecięcy przeprowadza wywiad z rodzicami dziecka i wyklucza wszelkie możliwe ograniczenia. W tym przypadku należą do nich:
- świeża opalenizna,
- bielactwo
- łuszczyca
- Padaczka
- zaburzenia krzepliwości krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
- skłonność do powstawania bliznowców (keloidy), blizn hipertroficznych
- nowotwór, w szczególności czerniak złośliwy oraz nawracający rak skóry lub widoczne zmiany mogących wskazywać ryzyko raka
- choroby immunosupresyjne takie jak AIDS, zarażenie wirusem HIV oraz spożywanie farmaceutyków immunosupresyjnych
- choroby hormonalne i endokrynologiczne, takie jak np. zespół policystycznego jajnika lub cukrzyca
Czy zabiegi laserem są bolesne?
Obecnie zabiegi laserowe są bezbolesne. W niektórych przypadkach wystarczające okazuje się znieczulenie powierzchniowe, które aplikujemy w postaci maści. Również usuwanie znamion laserem jest zabiegiem, którego nie należy się obawiać. Lekarz dermatolog poprzedza jego wykonaniem podaniem znieczulenia miejscowego. Cały proces trwa kilka sekund i jest praktycznie bezbolesny. Warto jednak mieć świadomość, że pomimo braku bólu i bezpieczeństwa laseroterapii, bezpośrednio po zabiegu powstaje rumień i obrzęk o różnym nasileniu miejsca opracowanego.
Cennik
Laseroterapia
Co o nas mówią nasi pacjenci
Opinie naszych pacjentów
sprawiamy radość naszym pacjentom
Polecam klinikę. Profesjonalne podejście do człowieka, bynajmniej nie przez pryzmat pieniędzy. Szczegółowa rozmowa z pacjentem, analiza problemu + omówienie zalet i wad ewentualnego zabiegu, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwwskazań czy też ryzyka braku spodziewanego efektu (korekta powieki).
Pełny szacunek do personelu.
Klinika bardzo bardzo nowoczesna, podejście takie bardzo ludzkie i niezwykłe. Bardzo mi pomogli. Dziękuję
Cieszę się, że trafiłam pod opiekę dr Pawlikowskiego. Dziękuję za pomoc, profesjonalizm i miłą atmosferę na każdej wizycie!