Informacje dla pacjenta
Bolesność zabiegu:
★ bezbolesny
Czas trwania zabiegu:
20min-1h
Czas rekonwalescencji:
7-10dni
Powyższe informacje są orientacyjne i zależą od indywidualnych predyspozycji Pacjenta
Dermatochirurgia
Dermatochirurgia zajmuje się diagnostyką i usuwaniem zmian skórnych na twarzy oraz całym ciele. Zabieg wymaga od lekarza doskonałych umiejętności oraz dużej precyzji. Zmiany usuwane są metodą chirurgiczną lub laserową. Rodzaj techniki wykonania zabiegu zależy od charakteru zmiany. W celu uzyskania najlepszych rezultatów leczenia lekarz wybiera ją indywidualnie w przypadku każdego pacjenta. Usuwanie zmian skórnych może być przeprowadzone ze względów estetycznych. Wielokrotnie bywa jednak, że nie jest to opcja a konieczność. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku zmian wątpliwych oraz pewnych w ocenie wideodermatoskopowej.
Czym jest dermatochirurgia?
Wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy, czy jest dermatochirurgia, ponieważ jest to stosunkowo młoda dziedzina medycyny. Dermatochirurg posiada wiedzę zarówno z dermatologii, jak i z chirurgii. Zajmuje się leczeniem schorzeń onkologicznych i naczyniowych, ale także wykonuje zabiegi medycyny estetycznej.
Zmiany skórne usytuowane w widocznych miejscach, np. te na twarzy, obniżają samoocenę i nierzadko są powodem skrępowania. Ponadto mogą być niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ istnieje ryzyko ich zezłośliwienia. Dlatego naszym Pacjentom powtarzamy, że zmiany skórne nie powinny być bagatelizowane. Dobrze zrobimy, jeśli udamy się z nimi do specjalisty.
Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegów z zakresu dermatochirurgii są:
- łagodne zmiany skórne – np. znamiona barwnikowe, włókniaki, brodawki, tłuszczaki,
- choroby skóry i tkanki podskórnej,
- zmiany z podejrzeniem schorzeń onkologicznych,
- blizny przerosłe i bliznowce.
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegów dermatochirurgii jest skłonność skóry do bliznowacenia oraz zaburzenie krzepnięcia krwi.
Zabiegi dermatochirurgii
Zabiegi dermatochirurgii poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz informuje o szczegółach zabiegu, wyklucza ewentualne przeciwwskazania oraz odpowiada na pytania pacjenta. Ponadto specjalista przekazuje także zalecenia pozabiegowe, omawia, jak będzie wyglądała blizna po zabiegu i jak się do niego przygotować.
Usuwanie zmian skórnych jest bezbolesne, ponieważ przed zabiegiem podajemy znieczulenie nasiękowe w postaci delikatnego zastrzyku w okolicach zmiany. W przypadku, gdy zmiana zlokalizowana w głębszych partiach skóry, wycięcie wykonujemy przy użyciu specjalistycznego sprzętu w warunkach sali zabiegowej.
Po zabiegu zamykamy ranę, stosując szwy rozpuszczalne lub nierozpuszczalne o odpowiedniej grubości. Istnieje możliwość zastosowania kleju skórnego w celu wyeliminowania szwów klasycznych. Usunięta zmiana jest kierowana na badanie histopatologiczne, co pozwala ustalić jej ostateczne rozpoznanie. Po zabiegu gojenie trwa około 2 tygodnie, a szwy zdejmuje się w zależności od lokalizacji – po 7 do 14 dniach. Rana szybko się zabliźnia, a po pewnym czasie staje się prawie niewidoczna. Przez około pół roku od zabiegu blizny nie powinno się opalać.
Duże doświadczenie naszych lekarzy specjalistów oraz nowoczesny sprzęt medyczny pozwala usunąć zmianę w małoinwazyjny, bezpieczny sposób. Zabiegi dermatochirurgii wykonujemy przy zachowaniu najwyższych zasad higieny i użyciu jedynie wysterylizowanych narzędzi.
Cennik
Dermatochirurgia
Co o nas mówią nasi pacjenci
Opinie naszych pacjentów
sprawiamy radość naszym pacjentom
Polecam klinikę. Profesjonalne podejście do człowieka, bynajmniej nie przez pryzmat pieniędzy. Szczegółowa rozmowa z pacjentem, analiza problemu + omówienie zalet i wad ewentualnego zabiegu, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwwskazań czy też ryzyka braku spodziewanego efektu (korekta powieki).
Pełny szacunek do personelu.
Klinika bardzo bardzo nowoczesna, podejście takie bardzo ludzkie i niezwykłe. Bardzo mi pomogli. Dziękuję
Cieszę się, że trafiłam pod opiekę dr Pawlikowskiego. Dziękuję za pomoc, profesjonalizm i miłą atmosferę na każdej wizycie!