Cellulit na celowniku – część 6
Witamy w kolejnym odcinku serii „Cellulit na celowniku”. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, zajmiemy się suplementami spożywczymi, naturalnymi produktami antycellulitowymi oraz aromaterapią. Wszystko oczywiście w kontekście walki z efektem pomarańczowej skórki.
Suplementy spożywcze to inaczej produkty zawierające witaminy, minerały lub aminokwasy, które uzupełniają naszą dietę. Aby korzystać z nich w rozsądny i skuteczny sposób, najlepiej zasięgnąć porady specjalisty dietetyka.
Sprężony kwas linolowy (CLA) to nienasycony kwas tłuszczowy występujący w mięsie i produktach mlecznych, w mniejszej ilości w produktach pochodzenia roślinnego. Ma on za zadanie spalanie tłuszczu i zwiększanie masy mięśniowej, widoczne przy wykonywaniu regularnych ćwiczeń fizycznych.
Przyjmowanie aminokwasów w połączeniu z niskokaloryczną dietą, powoduje maksymalną utratę wagi ciała, przy jednoczesnym zwiększeniu masy mięśniowej oraz ujędrnieniu tkanki. Aminokwasy zmniejszają uczucie głodu i likwidują efekt „jojo” niektórych diet.
Morszczyn pęcherzykowaty – glon z rodziny brunatnic, zawiera duże ilości witamin oraz minerałów, zwłaszcza jodu. Zalecany jest w przypadkach nadwagi i otyłości, a jego dodatkową zaletą jest eliminacja cellulitu. Działa łagodnie przeczyszczająco oraz moczopędnie.
Glukomannan, to błonnik roślinny nieprzyswajalny przez organizm. Przyczynia się do zmniejszenia apetytu, dając poczucie nasycenia, a dodatkowo redukuje wchłanianie cukrów, tłuszczów i cholesterolu.
Garcynia również zmniejsza wrażenie głodu oraz wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.
Zanim sięgniesz po suplement zawierający aminokwasy, należy dowiedzieć się, jaką ma skuteczność i jakiej jest jakości. Oto pożądane cechy:
- Wysoka wartość odżywcza
- Generowanie jedynie minimum depozytów azotu (obciążają one wątrobę i nerki)
- Jego komponenty powinny optymalizować syntezę protein w organizmie, co pozwoli utrzymać masę mięśniową
- Powinien szybko się przyswajać.
Naturalne produkty antycellulitowe to wodorosty, aminokwasy, ekstrakty z kawy i herbaty, oleje roślinne, wody kwiatowe lub hydrolaty, kasztan indyjski, miłorząb dwuklapowy i żeń-szeń oraz bluszcz. Produkty te oczyszczają i rewitalizują skórę, nawilżają ją, utrzymują odpowiedni poziom elastyczności, regulują kumulację tłuszczów, wygładzają skórę, poprawiają mikrokrążenie i metabolizm oraz usuwają toksyny z organizmu.
Gdy już zadbamy o to, co jemy i w jakich ilościach, warto sięgnąć do starej metody, wykorzystującej substancje zapachowe pochodzenia roślinnego, i zadbać o ciało, umysł oraz emocje. Do tego celu można wykorzystać czyste olejki, substancje lotne, wyciągi z różnych części roślin lub ich owoców. Można do kąpieli dodać 10 kropli olejku cedrowego, który poprawia krążenie i spala tłuszcz oraz 3 krople olejku cyprysowego – w ten sposób stymulujemy metabolizm i krążenie limfatyczne, eliminujemy toksyny i poprawiamy nawilżenie skóry. Należy pamiętać, aby nigdy nie stosować olejków eterycznych bezpośrednio na skórę. Właściwe jest mieszanie z olejami roślinnymi lub kremami do ciała. Również nie należy ich mieszać z wodą, gdyż się w niej nie rozpuszczają. Oprócz kąpieli i masażu, olejki eteryczne mogą być także używane w pomieszczeniach, w których przebywamy. Wdychanie ich stanowi doskonałe uzupełnienie terapii.
Przed wyborem konkretnego olejku należy sprawdzić różne zapachy i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Nie należy również mieszać więcej niż 3 różnych olejków, ani nakładać ich bezpośrednio na skórę. Bezwzględnie używaj tylko wskazanej na ulotce ilości olejku i przechowuj go w buteleczce z ciemnego szkła, w suchym i chłodnym miejscu, aby zachował swoje cenne właściwości. Jeżeli chcesz przekonać się o działaniu aromaterapii, wypróbuj podane przez nas poniżej przepisy.
Masaż z zastosowaniem olejów roślinnych
Dodaj do 50 ml oleju ze słodkich migdałów 10 kropli eterycznego olejku cedrowego, 10 kropli olejku z eukaliptusa cytrynowego oraz 5 kropli olejku palisandrowego.
Działanie: przeciwzapalne, łagodzące, drenażowe, regenerujące skórę oraz likwidujące zmagazynowane płyny w organizmie.
Masaż z zastosowaniem mleczka nawilżającego do ciała
Do 50 ml mleczka nawilżającego do ciała dodaj 10 kropli olejku szałwiowego, 10 kropli olejku palisandrowego, 5 kropli olejku cedrowego oraz 5 kropli olejku niauli.
Działanie: drenujące i lipotyczne, stymulujące tkanki oraz likwidujące zatory.
Jeżeli chcesz zwiększyć efektywność zabiegów, wykonuj delikatny masaż dwukrotnie. CM MEDEVAC życzy miłej zabawy w układaniu własnej kompozycji i delektowaniu się przyjemnymi chwilami. W kwestii włączenia odpowiednich suplementów do swojej diety poradź się dietetyka. Zapraszamy na konsultacje do naszego centrum!
W kolejnym odcinku „Cellulitu na celowniku”, powiemy o tym, jakie zabiegi pomagające zwalczać cellulit, oferują nam współczesne gabinety i salony piękności.