Depilacja laserowa — jak się przygotować?
Depilacja laserowa jest coraz częściej podnoszona jako najlepszy sposób na nieskazitelnie gładką skórę. Ten zabieg punktowego usuwania owłosienia wyróżnia na tle innych metod trwałość rezultatów. Nic dziwnego, że depilacja laserem zyskuje coraz większą popularność.
Jak wygląda zabieg depilacji laserowej i jak się do niego przygotować? Czy depilację laserową można przeprowadzić na każdym obszarze ciała? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.
Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?
Na początku lekarz przystępuje do określenia rodzaju naszej karnacji oraz do wyboru rodzaju, oraz wielkości głowicy lasera.
W naszej klinice dysponujemy różnymi typami laserów do zabiegów depilacji laserowej — każdy przeznaczony jest do innego rodzaju włosa, karnacji oraz obszaru skóry. Depilacja laserem diodowym jest wskazana w przypadku skóry jasnej i średniej. Dla skóry jasnej zalecany jest laser rubinowy. Dla oliwkowych oraz ciemnych karnacji najlepsze są lasery Alexandrite, oraz Nd:YAG.
Podczas zabiegu wiązka lasera emituje energię świetlną, która zostaje zamieniona w energię cieplną. Ta niszczy komórki macierzyste mieszków włosowych, które odpowiadają za cykliczny wzrost włosa.
Nad całym procesem czuwa nasz wykwalifikowany personel. Usunięcie niechcianego owłosienia za pomocą lasera nie jest bolesne, jednak do dwóch dób po zabiegu może pojawić się miejscowe pieczenie skóry lub inny dyskomfort.
Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej
Laserowe usuwanie włosów wymaga odpowiedniego przygotowania. Po zakwalifikowaniu nas do zabiegu lekarz przekaże nam wszystkie zalecenia. Włosy na skórze poddane zabiegowi muszą być ogolone — najlepiej wykonać to dzień przed zabiegiem lub tego samego dnia rano.
Czego nie wolno przed zabiegiem depilacji laserowej?
Przede wszystkim należy pamiętać, że kilka tygodni przed zabiegiem nie wyrywamy włosów.
Przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem należy unikać ekspozycji na słońce. Zabronione jest także solarium. Świeżo opalona skóra może być nadwrażliwa i źle znosić zabieg.
Należy również odstawić leki oraz zioła, które mogłyby nas uczulić na światło lasera. Dokładną listę dostaniemy od lekarza wykonującego zabieg — wraz z zaleceniami, jaką ilość czasu odczekać od odstawienia, by można było bezpiecznie wykonać depilację.
W dniu zabiegu depilacji laserowej należy także pozostawić skórę wolną od wszelkich kosmetyków i innych substancji — kremu, balsamu, olejku czy kosmetyków do makijażu. Zabronione jest także użycie dezodorantu oraz perfum.
Laserowe usuwanie włosów — jakie miejsca można depilować?
Depilacją laserową można pozbyć się niechcianego owłosienia z nóg, rąk, pach, strefy bikini i twarzy. Sprawdzi się ona również na takich partiach ciała, jak plecy, brzuch, klatka piersiowa i kark.
Depilacja laserowa — zalety
Depilacja laserowa to niezawodny sposób na gładką, pozbawioną niepożądanych włosków skórę. W przeciwieństwie do depilacji woskiem czy golenia maszynką jej rezultaty są trwałe — po jakimś czasie wystarczają jedynie zabiegi przypominające.
Laserowa depilacja jest szczególnie zalecana w przypadku nadmiernego owłosienia spowodowanego problemami na podłożu hormonalnym lub innym.