Jak odmłodzić dłonie? Zabiegi regenerujące dłonie
Zabiegi kosmetyczne odmładzające dłonie:
Masaż korygujący – po nałożeniu kwasu o małym stężeniu na kilka minut (np. glikolowy, pirogronowy, azelainowy, migdałowy lub mlekowy) wykonywany jest masaż dłoni. Po neutralizacji na dłonie nakładany jest kwas hialuronowy, np. w formie nasyconej nim rękawiczki. Pozostaje on na dłoni około 20 minut po czym jest zdejmowany a nadmiar wmasowany w skórę. Po krótkiej chwili nakładany jest krem ochronny stanowiący okluzje dla całego zabiegu.
30 min. 80 pln
Kąpiel parafinowa – piling dłoni kremem, nałożenie kremu pielęgnacyjnego i zanurzenie dłoni w ciekłej parafinie, zastygnięcie parafiny, nałożenie ciepłych rękawiczek utrzymujących podwyższoną temperaturę by zwiększyć wchłanianie odżywczego kremu.
30 min. 50 pln
Zabiegi medycyny estetycznej na dłonie:
Lifting laserowy – najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana metoda odmładzania i przebudowy skóry dłoni. Zastosowanie lasera nieablacyjnego – QSwitch, Discovery Pico, (nie uszkadza naskórka, brak bólu i odczynu rumieniowego oraz obrzęku) pozwala na usunięcie przebarwień posłonecznych oraz stymulację komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny w perspektywie wielu miesięcy.
15 min 600 pln
Totalny lift – połączenie zabiegu laserowego z wypełnieniem kwasem hialuronowym. Wykonanie zabiegu wypełnienia kwasem hialuronowym usieciowanym i zabiegu laserowego na jednej sesji daje efekt maksymalnego nawilżenia, przebudowy skóry oraz wypełnienia grzbietów dłoni. Kwas hialuronowy działa nawilżająco, stwarza warunki do przebudowy laserowej skóry i zmienia wygląd dłoni zwiększając grubość tkanki podskórnej, laser nieablacyjny (j.w) nasila efekt przebudowy i podtrzymuje przez okres do 6 miesięcy.
30 min 1200 pln
W zależności od wyglądu dłoni stosujemy:
– widoczne żyły, cienka, wiotka skóra – wypełniacz biostymulujący (hydroksyapatyt wapnia, polikaprolakton – Ellanse, gęsty kwas hialuronowy) + laser nieablacyjny po około 6 miesiącach
– sucha skóra (kwas hialuronowy o lekkiej konsystencji) + laser na tej samej sesji
Zabiegi są jednorazowe, efekt jest po 2 tygodniach i utrzymuje się do 12 miesięcy.
Na przebarwienia można stosować Cosmelan lub inne procedury wybielające lecz obecnie najbardziej skuteczną i wszechstronną jest terapia laserowa, która nie tylko usuwa przebarwienia ale też ujędrnia skórę i stymuluje na okres nawet 6 miesięcy.
Które kremy do rąk są najbardziej skuteczne w pielęgnacji przeciwstarzeniowej dłoni i dlaczego?
W dermatologii i kosmetyce uważa się, że dłonie w ciągu życia są bardziej narażone na procesy starzenia niż np. skóra twarzy, ze względu na cieńszą skórę i tkankę podskórną tego obszaru. Tak samo często i intensywnie jak twarz są eksponowane na UV, a rzadko pamiętamy by chronić ich skórę filtrami. Do tego jeszcze dochodzi stosowanie bardziej agresywnych detergentów do mycia i mniejsza dbałość o ich właściwą pielęgnację.
Najbardziej popularne kremy zawierają:
- Kwas hialuronowy – skuteczniej działa jeśli jest podany metodą iniekcji śródskórnej. Jako składnik kremu ma właściwości nawilżające.
- Witamina B5 (D-pantenol) – przyspiesza regenerację komórek skóry.
- Witamina C – działa silnie antyoksydacyjnie, chroniąc komórki skóry przed stresem oksydacyjnym.
- Wyciąg z zielonej lub białej herbaty – pomagają w walce z dolegliwościami skórnymi
w postaci wyprysków, neutralizują pieczenie i swędzenie oraz działają osłaniająco na rany, działają przeciwutleniająco. - Masło Shea – regeneruje i odżywia skórę, przyspiesza gojenie drobnych ranek, posiada witaminy A i E, które odmładzają i chronią skórę przed wolnymi rodnikami, posiada właściwości ochronne – chroni skórę przed zimnem, wiatrem i mrozem, nie uczula i dodatkowo łagodzi zmiany alergiczne (wysypki, świąd, pieczenie)
- Filtry przeciwsłoneczne – ważny składnik kremu do rąk. Minimum 30 SPF. Zapobiega powstawaniu przebarwień i podrażnień skóry. Chroni przed fotostarzeniem.
- Retinol – składnik kremów NA NOC. Powoduje poprawę ukrwienia skóry oraz wpływa na komórki skóry stymulując je do produkcji utraconego kolagenu.
- Peptydy – bioaktywne aminokwasy, peptydy kosmetyczne wspomagają i stymulują naturalne procesy fizjologiczne w skórze. To znaczy pobudzają do pracy m.in. fibroblasty, które są odpowiedzialne za napięcie skóry. Ich aktywność nie wymaga wysokich stężeń związków chemicznych, dlatego w każdym z preparatów jest ich niedużo.
- Witamina E – ze względu na swoją zdolność do zmiatania wolnych rodników jest określana jako „ochraniacz”. Badania prowadzone nad witaminą E wykazały, że zmniejsza rumień wywołany promieniowaniem UV oraz obrzęk. Widocznie poprawia napięcie postarzałej skóry, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych.
To tylko niektóre składowe szerokiego arsenału substancji czynnych zawartych w kremach do rąk. Ważne jest, by stosować je naprzemiennie i zgodnie z przeznaczeniem: na dzień i na noc oraz reagować w razie wystąpienia problemów typu wyprysk, świąd, podrażnienie i obrzęk.