Mezoterapia skóry głowy
„Moje włosy stały się grubsze i mocniejsze, łysy placek na głowie skurczył się w ciągu ośmiu tygodni” – tak podsumował pierwsze efekty mezoterapii igłowej uradowany Andrew Pierce, dziennikarz brytyjskiego „Daily Mail”. Relacjonując w dowcipny sposób na łamach gazety swą trudną walkę z łysieniem, Pierce opisał przebieg terapii różnymi lekami i „cudownymi” miksturami, które okazały się niewiele warte. Dopiero mezoterapia igłowa przyniosła upragniony efekt. „Czuję się pewniejszy, atrakcyjny, młody” – wyznał dziennikarz.
Mezoterapia igłowa głowy – przebiegłe peptydy
Na czym polega ten zabieg mezoterapii igłowej? Lekarz ostrzykuje powierzchniowo skórę głowy pacjenta rodzajem koktajlu z 7 peptydami, substancjami odżywczymi pobudzającymi wzrost włosów. Ten „mezokoktajl” aplikuje się za pomocą specjalnej kaniuli lub bardzo cienkiej igły; dermatolog dokonuje nią w wybranych miejscach serii drobnych nakłuć.
Wniknąwszy do skóry, peptydy naśladują działanie naturalnych substancji obecnych w naszym ciele. „Oszukując” w ten sposób organizm, stymulują procesy komórkowe prowadzące do regeneracji włosów. Mezokoktajl działa wielokierunkowo; jest niczym ofensywa na wielu frontach przeciw łysieniu. Każdy z peptydów odpowiada za swój kierunek natarcia. Jedne poprawiają ukrwienie, inne rewitalizują mieszki włosowe, jeszcze inne prowadzą do namnażania komórek włosowych.
Bolesność zabiegów mezoterapii igłowej głowy zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta. „Czułem lekkie ukłucia powodujące tylko przelotny dyskomfort” – donosił dziennikarz „Daily Mail”. Jeśli ktoś ma bardziej wrażliwą skórę głowy, dermatolog może zastosować znieczulenie miejscowe. Po zakończeniu ostrzykiwania czeka nas przyjemna część zabiegu: lekarz masuje nam głowę, by równomiernie rozprowadzić preparat w skórze.
Skóra po mezoterapii igłowej może być przez krótki czas lekko zaczerwieniona i obrzmiała. Punkciki po nakłuciach utrzymują się maksymalnie do 72 godzin.
Czy na każdy typ łysienia dobra będzie mezoterapia?
Efektem kuracji mezoterapii igłowej jest powstrzymanie utraty i przyspieszenie wzrostu nowych włosów. Po pierwszym zabiegu włosy z reguły przestają wypadać, po wykonaniu kilku zabiegów możemy już zauważyć poprawę ich wyglądu i ponowne zagęszczenie przerzedzonych wcześniej miejsc na głowie. Cykl wizyt trwa – standardowo – około dwóch miesięcy, obejmując 4 zabiegi wykonywane w dwutygodniowych odstępach. Po upływie pół roku od zakończenia cyklu pacjent może poddać się jeszcze jednemu, dodatkowemu zabiegowi, by utrwalić osiągnięty rezultat.
Mezoterapia igłowa, skuteczna przeciw praktycznie wszystkim typom łysienia, polecana jest zarówno kobietom, jak mężczyznom. Mężczyźni korzystają z niej głównie w wypadku najczęściej diagnozowanego u nich łysienia androgenowego. To schorzenie występuje też u kobiet, choć rzadziej. Mezoterapia igłowa przynosi efekty również w kuracji specyficznych dla kobiet typów łysienia, na przykład wówczas, gdy utrata włosów jest rezultatem zmian hormonalnych po porodzie i w okresie menopauzy. Zabiegom tym pacjenci poddają się także prewencyjnie – by odpowiednio wcześnie zapobiec przerzedzaniu się włosów poprzez ich regenerację i wzmocnienie.
Pamiętajmy, że:
- przeciwskazaniem do zabiegu mezoterapii igłowej jest m.in. ciąża, choroby nowotworowe i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- bezpośrednio po zabiegu nie powinniśmy korzystać z sauny i solarium,
- w czasie terapii staramy się ograniczać używki
- lekarz może doradzić nam, jakie preparaty do pielęgnacji skóry głowy powinniśmy stosować podczas i po kuracji.
Cennik
Mezoterapia skóry głowy
Co o nas mówią nasi pacjenci
Opinie naszych pacjentów
sprawiamy radość naszym pacjentom
Polecam klinikę. Profesjonalne podejście do człowieka, bynajmniej nie przez pryzmat pieniędzy. Szczegółowa rozmowa z pacjentem, analiza problemu + omówienie zalet i wad ewentualnego zabiegu, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwwskazań czy też ryzyka braku spodziewanego efektu (korekta powieki).
Pełny szacunek do personelu.
Klinika bardzo bardzo nowoczesna, podejście takie bardzo ludzkie i niezwykłe. Bardzo mi pomogli. Dziękuję
Cieszę się, że trafiłam pod opiekę dr Pawlikowskiego. Dziękuję za pomoc, profesjonalizm i miłą atmosferę na każdej wizycie!