Trichoskan
Twoje włosy tracą gęstość, nadmiernie się przetłuszczają, dostrzegasz w lustrze prześwity? Przyczynę problemu można zidentyfikować, poddając się badaniu trychologicznemu. Wykorzystywana do tego celu technologia – Trichoskan – umożliwia lekarzowi przyjrzenie się skórze głowy i włosom w mikroskopowym przybliżeniu. To coś na kształt zdjęcia rentgenowskiego włosów. Dysponując nim, dermatolog uzyskuje niemal 100-procentową pewność, co jest źródłem kłopotów, i może zastosować właściwe metody leczenia.
Zdradliwe łysienie
Dzięki zaawansowanej technologii komputerowej Trichoskan zapewnia dokładną analizę podstawowych cech włosów: gęstości, grubości, szybkości wzrostu. Co najistotniejsze, dermatolog może ustalić, czy na głowie występują włosy ulegające procesowi miniaturyzacji. Jest to typowy objaw najbardziej powszechnego łysienia androgenowego (95 proc. przypadków u mężczyzn).
Podczas miniaturyzacji średnica mieszka włosowego zmniejsza się, włos „chudnie” i powoli marnieje. Ten proces bywa zdradliwy. Łysiejący, nie obserwując u siebie nadmiernego wypadania włosów, często sądzi, że nie ma z tym żadnego problemu. Dopiero dostrzeżone w lustrze przerzedzenia stają się dzwonkiem alarmowym. Badanie trychologiczne pozwala tymczasem zidentyfikować problem odpowiednio wcześnie i od razu zareagować właściwym leczeniem. Z łysieniem jest zaś tak jak z innymi schorzeniami: im wcześniej podejmiemy kurację, tym większa szansa, że szybko i skutecznie uporamy się z problemem.
W której fazie są Twe włosy?
Trichoskan służy też diagnozowaniu rzadszych typów łysienia. Pozwala lekarzowi ustalić, ile włosów jest w anagenowej, czyli początkowej, aktywnej fazie wzrostu, a ile w telogenowej, czyli fazie obumierania. Jeśli zbyt duża część znajduje się w tym drugim stadium, dermatolog diagnozuje łysienie telogenowe i wdraża odpowiednie leczenie. W zdecydowanej większości przypadków leki przedłużające fazę anagenową prowadzą do odrostu włosów i całkowitego pozbycia się kłopotu.
Gdy pacjent przechodzi już kurację, Trichoskan może posłużyć do monitorowania postępów leczenia albo oceny skuteczności przeszczepu włosów. Nie da się też wykluczyć, że w efekcie badania lekarz zdiagnozuje inną chorobę, np. łojotokowe zapalenie skóry. W grę wchodzą rozmaite problemy, ponieważ wypadanie włosów bywa objawem różnych chorób, nie wyłączając tych o podłożu genetycznym. Wykluczenie łysienia androgenowego czy telogenowego może skutkować skierowaniem pacjenta przez dermatologa do innego specjalisty.
Bez bólu i zagrożeń
Badanie trychologiczne jest nieinwazyjne, bezbolesne i w pełni bezpieczne. Dermatolog może poprosić pacjenta o wygolenie, np. trzy dni przed wizytą, niewielkiego fragmentu skóry głowy. Podczas badania aplikuje się na skórę barwnik, który jest zmywany po około 12 minutach. Lekarz wykonuje fotografie skóry głowy w wielokrotnym powiększeniu. Na podstawie szczegółowej analizy komputerowej ustala się następnie liczbowe parametry określające stan włosów; posłużą one do postawienia diagnozy.
Przed wykonaniem Trichoskanu zaleca się:
- nie myć głowy w ciągu doby przed badaniem
- odłożyć na bok preparaty do stylizacji włosów
- przynieść aktualne wyniki badań krwi, o ile takowe posiadamy
- przypomnieć sobie nazwy stosowanych leków i produktów kosmetycznych do włosów
Badanie trychologiczne to pierwszy, bardzo ważny krok na drodze do odzyskania zdrowej skóry głowy i włosów!
Cennik
Trichoskan ( wizualne obrazowanie struktury włosa)
Co o nas mówią nasi pacjenci
Opinie naszych pacjentów
sprawiamy radość naszym pacjentom
Polecam klinikę. Profesjonalne podejście do człowieka, bynajmniej nie przez pryzmat pieniędzy. Szczegółowa rozmowa z pacjentem, analiza problemu + omówienie zalet i wad ewentualnego zabiegu, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwwskazań czy też ryzyka braku spodziewanego efektu (korekta powieki).
Pełny szacunek do personelu.
Klinika bardzo bardzo nowoczesna, podejście takie bardzo ludzkie i niezwykłe. Bardzo mi pomogli. Dziękuję
Cieszę się, że trafiłam pod opiekę dr Pawlikowskiego. Dziękuję za pomoc, profesjonalizm i miłą atmosferę na każdej wizycie!